UTMB fakty i mity

UTMB fakty i mity

Witam!

 

Nadspodziewanie szybko doszedłem do porozumienia z organizatorami The North Face Ultra Trail du Mont Blanc (w skrócie UTMB), więc zamieszczam wyjaśnienia dla uczestników:

 

Sprawa ubiegłoroczna – negocjacje zakończyły się dopiero w listopadzie i już nie zamieszczałem żadnych wyjaśnień, więc robię to teraz:

  1. za edycję przejścia 2010 i za 2011 każdy kto ukończył otrzymuje po 4 punkty kwalifikacyjne do UTMB na 2012 rok.
  2. Sprawa bieżąca – za przejście 2012 i 2013 każdy kto ukończy otrzyma także po 4 punkty kwalifikacyjne ale do UTMB w roku 2013!

 

Dla wszystkich chcących brać udział w okrążeniu Blanca – jest to na pewno dobra informacja.

 

Nie chwaląc się dostaliśmy najwięcej punktów spośród wszystkich polskich imprez, które mają prawo kwalifikować do UTMB – to na pewno sukces!!

Głównym argumentem za przyznaniem nam maksymalnej liczby punktów za jeden start (4) była “Dodatnia Różnica Przewyższeń” czyli suma podejść w pionie, które u nas przekracza 5000m – żadna impreza tego typu w Polsce nawet nie zbliża się do tej cyfry.

 

Przypomnę tylko, zgodnie z tym co podaje organizator UTMB, że od tego roku trzeba zdobyć 7 a nie 5 punktów, żeby zakwalifikować się do obejścia Blanca. Czyli dwa ukończone przejścia mogłyby wystarczyć, gdyby nie mały fakt, że punkty kwalifikacyjne muszą pochodzić z conajmniej dwóch różnych rajdów / zawodów.

 

Ostatnia informacja – dla weryfikacji musiałem podać przewidywaną datę przyszłorocznego przejścia (20-22.09) – nie sugerujcie się nią, dopóki nie będzie ona potwierdzona przez NAS na NASZEJ stronie. Słowem kluczem jest tutaj “sugerowana” data przejścia 2013!!

 

Pozdrawiam!

Skip to content