Punkty na trasie

Punkty na trasie

Lista Punktów Kontrolnych (oznaczonych na mapie symbolem PK):

 1. Przełęcz Karkonoska
 2. Przełęcz Okraj
 3. Wołek
 4. Różanka
 5. Przełęcz Komarnicka
 6. Okole
 7. Góra Szybowcowa
 8. Perła Zachodu
 9. Goduszyn
 10. Wojcieszyce
 11. Górzyniec
 12. Wysoki Kamień
 13. Jakuszyce

Wszystkie Punkty Kontrolne oznaczone są płachtami z numerem punktu:

Wszystkie PK działają od pierwszego do ostatniego Uczestnika – OPRÓCZ Punktu Kontrolnego 2 na Przełęczy Okraj, na którym jest limit czasowy. Trzeba dotrzeć do niego do godziny 22:00 w piątek, 20 września. Limit ten narzucony jest przez przepisy Karkonoskiego Parku Narodowego i podyktowany dbałością o siedliska i spokój zwierząt zamieszkujących te tereny.

Prosimy również abyście zwrócili uwagę czy zostaliście odnotowani na Punktach Kontrolnych przez obsługę. Bezpieczeństwo jest najważniejsze, a Punkty Kontrolne pozwalają nam orientować się gdzie kto jest i reagować w razie potrzeby.

Punkt Żywieniowy w Janowicach Wielkich (czyli między PK3 Wołek i PK4 Różanka), Park Zielona Dolina z dostępem do ciepłego posiłku oraz wody od godziny 20:00 20 września do godziny 10:00 21 września.

Punkty Transportowe (PT):

 1. Przełęcz Kowarska
 2. Janowice Wielkie
 3. Przełęcz Widok
 4. Jeżów Sudecki
 5. Goduszyn
 6. Zakręt Śmierci

Nasze busy zabierają tylko i wyłącznie z tych punktów!

Busy poruszają się wahadłowo – od punktu transportowego do bazy w Szklarskiej Porębie. Istnieje możliwość wysiadania po drodze, ale kierowcy mają zakaz zmieniania kursu przejazdu na potrzeby pojedynczych osób.
Prosimy wziać pod uwagę, że czas dojazdu busa może wynosić nawet 90 minut, ze względu na odległości. Jednocześnie busy są dysponowane zgodnie z:

 • czasem oczekiwania osób na punkcie;
 • ilością osób oczekujących (te fakty też mogą powodować dodatkowe opóźnienia).
Skip to content