Aplikacja Ratunek

Aplikacja Ratunek

Jako że bezpieczeństwo jest najważniejsze polecamy Wam zainstalowanie w swoich smartfonach darmowej aplikacji Ratunek. Wystarczy kliknąć w poniższy obrazek 🙂

www.ratunek.eu

Aplikacja Ratunek, pozwala na wzywanie pomocy poprzez automatyczne połączenie telefoniczne ze Służbą Ratowniczą (w górach GOPR, TOPR, nad wodą WOPR, MOPR) oraz przesłanie przy pomocy SMS w trakcie rozmowy, informacji o dokładnej lokalizacji (z dokładnością do 3 m) osoby  poszkodowanej. Dodatkowo, użytkownik ma możliwość uzupełnienia Książeczki Medycznej o najważniejsze informacje o swoim aktualnym stanie zdrowia oraz podanie numeru telefonu do osoby, którą chce powiadomić w razie wypadku. Dzięki tym funkcjom aplikacji, ratownicy od razu będą wiedzieć, gdzie należy udać się z pomocą, będą dysponować większą wiedzą i możliwością kontaktu z poszkodowanym. Pozwoli to na udzielenie adekwatnej pomocy, znacznie szybciej a przez to skuteczniej!

www.ratunek.eu

Dodatkowo w sytuacjach, w których turysta zabłądził, ratownik przyjmujący zgłoszenie, znając jego położenie, będzie mógł mu powiedzieć gdzie ma bezpiecznie dojść. Pozwoli to uniknąć wszczynania akcji poszukiwawczej.

www.ratunek.eu
Skip to content