Uwaga! Sytuacja pogodowa.

Uwaga! Sytuacja pogodowa.

Uwaga!! Bardzo ważna informacja!!

W związku z opadami śniegu, które nawiedziły w ostatnim czasie Karkonosze, prosimy o odpowiednie przygotowanie się do naszych zawodów. Na chwilę obecną na wysokości powyżej 1100m n.p.m. zalega warstwa kilkunastu centymetrów śniegu. Aktualnie pogoda w naszym rejonie jest zmienna, ale temperatury oscylują wokół niewielkiego plusa. To oznacza, że mogą powstawać miejscowe oblodzenia (w nocy) a w dzień śnieg zmienia się w błoto. Do weekendu 15/16. 10.2016 raczej niewiele się zmieni i spodziewamy się, że w najwyższych partiach śnieg może się utrzymać. Prosimy zdać sobie sprawę, że nasze góry (Karkonosze, Góry Izerskie) potrafią być czasem bardziej śnieżne i nieprzewidywalne niż dwukrotnie wyższe Tatry. Sytuacja ta dotyczy zarówno dystansu 130 jak i 70 km. (odcinek od startu do 35go kilometra trasy Ultrakotlina130 oraz ostatnie 15km obu tras)

Zalecamy więc odpowiednie dobranie stroju – przede wszystkim obuwia, które poradzi sobie na zaśnieżonych szlakach, a także ciepłej odzieży/odzieży zmiennej. Jednocześnie sugerujemy dokładne zaplanowanie przepaku (Ultrakotlina130) a także zestawu, który zapakujecie do swoich plecaków.

Najważniejsze w całej zabawie jest zawsze bezpieczeństwo zawodników oraz zminimalizowanie ryzyka kontuzji, w związku z czym podejmiemy wszelkie działania, żeby te warunki Wam zapewnić.

Będziemy Was na bieżąco informować jakie zmiany w pogodzie/sytuacji zachodzą w naszych górach. Śledźcie nas na naszym profilu FB.

Pozdrawiam,

Maciejka

Skip to content