Troszkę pożytecznych informacji

Troszkę pożytecznych informacji

Poniżej kilka ważnych informacji dla uczestników “Przejścia” i “Biegu”

1. Mapa. Wszyscy uczestnicy otrzymają na starcie mapę z poprzednich lat, gdzie trasa jest zaznaczona w “normalnym” przebiegu. Prosimy powoli przyzwyczajać się do analizowania mapy w odwrotnym kierunku. W związku z tym numeracja punktów podczas tegorocznego “Przejścia” bedzie malejąca. Mam nadzieję, że nie sprawi to nikomu żadnego kłopotu.

2. Jakuszyce. Ze względu na spodziewany tłok przy przekraczaniu Drogi Krajowej nr 3 Jakuszycach, na odcinku od leśniczówki, do dworca kolejowego w Jakuszycach, będzie wyznaczony przebieg trasy z ominięciem Drogi Krajowej nr 3. Po przekroczeniu asfaltu i rzeki Kamiennej, trasa będzie wiodła łąką, tzw Polaną Maliszewskiego aż do stacji kolejowej, gdzie wraca na normalny przebieg. Na tym odcinku trasa będzie wyznaczona taśmą kierunkową. Taka sytuacja jest podyktowana wymogami Policji.

3. Kolejna zmiana dotyczy Śnieżki. Ze względu na remont czarnego szlaku (tzw “zakosów”) gospodarz terenu, czyli Karkonoski Park Narodowy zobowiązał nas do puszczenia trasy Droga Jubileuszową. W związku z tym trasa będzie pomijać najwyższy szczyt Karkonoszy. Jednocześnie informujemy, że skrzyżowanie szlaku niebieskiego idącego po Czarnym Grzbiecie z Drogą Jubilueszową, będzie najwyższym punktem na trasie, a wysokość jego wynosi ~1540m n.p.m.

4. Punkt Kontrolny Wołek będzie umieszczony na szlaku idącym na szczyt Wołka, ale od strony Polany Mniszkowskiej, a nie jak w ubiegłych latach od strony Rozdroża pod Bielcem. Zmiana ta jest podyktowana odwrotnym kierunkiem marszu.

5. Punkty Transportowe nie ulegają zmianie. W związku z tym ostatnim punktem z którego możemy przewieźć osoby wycofujące się, będzie Przełęcz Kowarska. Prosimy wziąć to pod uwagę, przed wejściem na ostatnie 30km trasy – czyli Karkonosze!!!

6. C.D. Punkty Trasnportowe. Przypominamy, że nie ma możliwości transportu uczestników z innych miejsc niż wyznaczone przez Organizatorów. Jest to podyktowane logistyką. Jednocześnie informujemy, że transportujemy do naszej Bazy przy dolnej stacji wyciągu krzesełkowego w Szklarskiej Porębie, ale na trasie przejazdu Busa można będzie wysiadać. Natomiast nie ma możliwości zmiany przebiegu trasy Busa.

7. C.D. Punkty Transportowe. Czas oczekiwania na Busa może wynosić do 2 godzin. Prosimy zachować cierpliwość. W poprzednich latach Busy jeździły non-stop i taki jest czas przejazdu do najdalszych punktów trasy.

8. Punkt Żywieniowy. Jednak znowu Różanka 😉 ale w tym roku o 2 godziny dłużej. W sobotę od 8 do 18 będzie ciepły makaron.

9. Prosimy pilnować czy na Punktach Kontrolnych sędziowie Was zapisali. Oni też są zmęczeni, a łatwiej każdemu z Was przypilnować sędziego na punkcie, niż sędziemu 500 osób 😉 I z góry bardzo dziękujemy za współpracę 😉

10. Ewentualne wycofy. Wiemy, że jesteście wszyscy doskonale przygotowani, ale w razie czego: wszystkie osoby, które zrezygnują z dalszego uczestnictwa z dowolnych przyczyn prosimy o podanie tego do naszej wiadomości. Niestosowanie się do tego punktu regulaminu może skutkować uruchomieniem procedur ratowniczych, które są kosztowne. A oprócz tego angażują niepotrzebnie ludzi. Zgodnie z regulaminem, możemy obciążyć takiego uczestnika kosztami podjętej akcji poszukiwawczej, a chcielibyśmy tego uniknąć. Wy pewnie też.

11. C.D. Wycofy. Informacja o wycofie, najlepiej gdyby była w postaci SMSa, ale można też dzwonić. W treści proszę zamieścić numer(-y) uczestnika(-ów), miejsce wycofu oraz informacje, czy dana osoba(-y) oczekują na transport  czy nie. Numer telefonu do zgłaszania wycofów podaję już teraz, żeby każdy zapamietał: 607-401-966

12. Jak co roku usilnie prosimy o dbanie o czystość w górach!! Na każdym punkcie kontrolnym będą worki na śmieci. Donieście wszystkie puste opakowania do tych punktów albo do innych, dowolnych śmietników. Zostawmy góry w takim stanie w jakich do nich wchodzimy.

13. Zwracajcie uwagę na bezpieczeństwo. Zarówno swoje, jak i współtowarzyszy tej zabawy. Zmęczenie będzie duże – ostrożnie stawiajcie każdy krok. Szczególnie w Karkonoszach, gdzie będziecie mieli w nogach ponad 100km, a te góry są i najwyższe i najtrudniejsze!! W razie czego przez 48 godzin są dla Was ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR. Najlepiej gdybyśmy nie musieli ich wzywać na akcję, ale w razie czego: numer alarmowy do GOPR 985, choć w trakcie Przejścia – najlepiej dzwońcie do kogoś z Organizatorów.

14. Wszystkie potrzebne numery telefonów – do Organizatorów i do GOPR będzie mieli zapisane na mapach trasy, które rozdamy Wam na starcie.

15. Do rejestracji w biurze zawodów przygotujcie do kontroli: zestaw obowiązkowego wyposażenia oraz dokument tożsamości ze zdjęciem.

16. W związku z przewidywanymi upałami, na każdym punkcie kontrolnym z sędziami, za wyjątkiem Jakuszyc i Wysokiego Kamienia, bedzie dostępna woda pitna.

 

 

Skip to content