Ważne informacje

Ważne informacje

Zestawienie WAŻNYCH INFORMACJI dla uczestników:

 1. NOWOŚĆ!  Każdy kto ukończy tegoroczne Przejście otrzyma pamiątkowy certyfikat ukończenia. 😉
 2. Jak co roku będzie opcja zostawienia bagażu w naszej bazie przy starcie/mecie w postaci depozytu.
 3. NOWOŚĆ! W tym roku po raz pierwszy wprowadzimy na trasie lotnych sedziów. Będą to dwuosobowe zespoły, które będą poruszac się na odcinkach uznawanych za “skróty”, czyli:
  • droga jubileuszowa pod Śniezką,
  • czerwony szlak od Sowiej Przełęczy do Przełęczy Okraj
  • okolice Okola

  Zadaniem tych sędziów będzie kierowanie “zagubionych” na właściwe tory oraz informowanie orgów o takich osobnikach, którzy na właściwe tory nie chcieli powrócić. Oczywiście zgodnie z regulaminem Przejścia grozi to dyskwalifikacją.

 4. BARDZO WAŻNE! Wy – czyli Uczestnicy macie za zadanie dopilnować, żeby sędziowie na punktach kontrolnych odnotowali waszą obecność na punkcie. Sprawdzajcie sędziów, ponieważ czasem przez “czeski błąd” dochodzi do przypadków utrudniających ocenę sytuacji!! Jeżeli zarówno Wy jak i nasi Sędziowie będziecie pilnować tego z podwójną siłą, to jest wieksze prawdopodobieństwo, że unikniemy błędów i nieporozumień!!
 5. ZMIANA LOKALIZACJI Punktu Transportowego “Szybowcowa”. Punkt ten zostanie od tego roku przesunięty do Jeżówa Sudeckiego, na skrzyżowanie ulicy Leśnej, Podchorążych i głównej drogi w Jeżowie Sudeckim.
 6. Punkt Transportowy w Janowicach Wielkich zostanie w tym roku doposażony przez Gminę Janowice w namioty, ławeczki i delikatne pożywienie dla Uczestników oraz dla oczekujących na transport.
 7. BARDZO WAŻNA NOWOŚĆ! Wszelkie informacje dotyczące rezygnacji z uczestnictwa i/lub oczekiwania na transport wysyłamy w tym roku na JEDEN NUMER TELEFONU: 607401966!!!!
 8. NOWOŚĆ!! Na Punktach Kontrolnych od Goduszyna do Jakuszyc wprowadzamy limity czasu, po których punkty zostana zamknięte. Limity te określają granicę czasową, po której dotarcie do mety w regulaminowym czasie staje się niemozliwe. Poniżej podaje te limity:
  • Goduszyn – niedziela, 14.30
  • Zimna Przełęcz – niedziela 16.00
  • Wysoki Kamień – niedziela 17.30
  • Jakuszyce – niedziela 18.30
  • Jednocześnie informujemy, że na Goduszynie jest praktycznie ostatni Punkt Transportowy.
 9. Przypominam też, że transport, który zapewniamy odbywa się tylko i wyłącznie z zaznaczonych przez Nas Punktów Transportowych!!!
 10. Oczywiście na części punktów będzie woda i ciastka, a na Punkcie Żywieniowym, w godzinach 8.30 – 16.00 będzie także słynny makaron od firmy TRAMP.
Skip to content