Izerska Wielka Wyrypa 2012

Izerska Wielka Wyrypa 2012

Zapraszamy na imprezę naszego Partnera – Izerską Wielką Wyrypę. Poniżej informacja prasowa dostarczona przez ekipę IWW:

 

{gallery}iww/2012{/gallery}
Polskie Towarzystwo Schronisk Młodzieżowych Oddział Łużycki  z siedzibą w Lubaniu, przy współpracy z gminą Stara Kamienica oraz teamem mod-x.org zaprasza na III Ekstremalny Rajd na Orientację „Izerska Wielka Wyrypa”, który odbędzie się na terenie Gór Izerskich, Pogórza Izerskiego z bazą w Barcinku koło Jeleniej Góry w dniach 17-19 sierpnia 2012r.
W tym roku będą do wyboru ponownie trzy trasy rajdowe rozgrywane na dystansach 50,100 km pieszo oraz 150 km rowerem.  Wszystkie dystanse będą zaliczane do klasyfikacji  Pucharu Polski w Pieszych oraz Rowerowych Maratonach na Orientację. Na dystansie 50 km zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Pieszych Maratonach na Orientację. 
Zawody będą odbywać się w formule scorelaufu (dowolna kolejność potwierdzania punktów kontrolnych). Tegorocznymi budowniczymi tras są bracia Arkadiusz i Kornel Jaskuła. Budowniczowie przygotowali dla uczestników bardzo wymagające technicznie trasy odznaczające się sporą ilością punktów kontrolnych oraz dużą wielowariantowością przejścia pomiędzy poszczególnymi punktami.
Organizatorzy zapewniają w ramach wpisowego komplet materiałów startowych, dwa noclegi w warunkach turystycznych, zabezpieczenie ratownicze, ubezpieczenie NNW, bufet dla wszystkich tras, posiłek regeneracyjny na mecie. Dodatkowo każdy uczestnik będzie mógł nabyć odpłatnie pamiątkową koszulkę. Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea sportowe (medale lub puchary) oraz drobne upominki od sponsorów. Każdy uczestnik, który pokona całą trasę otrzyma pamiątkowy certyfikat, dla pozostałych uczestników będą przygotowane dyplomy.
Jeśli chcesz „poczuć smak” przygody, doświadczyć działania adrenaliny, sprawdzić granicę swojej wytrzymałości, poznać nowych ludzi, to zapraszamy do spróbowania sił na jednej z tras, a wszystko to w otoczeniu piękna przyrody. Ważna jest chęć pokonania własnych słabości i niekoniecznie całą trasę trzeba pokonać od razu. Każdy uczestnik wyznacza sobie własny cel i tylko od niego zależy czy go osiągnie, czy też nie. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć!
Rajd można potraktować również jako doskonała formę treningu przed tegorocznym “ Przejściem dookoła Kotliny Jeleniogórskiej”.

Zapisy na rajd ruszają 1 czerwca 2012r!!!

Więcej informacji o rajdzie oraz galerie, relacje z poprzednich edycji imprezy znajdziecie na stronie internetowej imprezy:

Serdecznie zapraszamy !!!
Skip to content