Witamy po wakacjach

Witamy po wakacjach

Witam!!

Jednak okres wakacyjny to trudny czas dla organizatorów – jest dużo pracy i mało czasu dla Was – uczestników. Ale na szczęście już się kończą, a my mamy pewne sprawy praktycznie zamknięte.

W związku z tym przedstawię wam kilka szczegółów związanych z tegorocznym przejściem i ewentualnymi zmianiami:

 1. Trasa:
  • zmiana pierwsza – okolice Perły Zachodu – na dojściu od drogi asfaltowej Jelenia – Siedlęcin, szlak będzie skręcał do lasu nie przed, a za strzelnicami, a następnie prostą linią będzie szedł w kierunku rzeki. To będzie raczej ułatwienie i liczymy na to, że uprości trochę nawigację w tym rejonie.
  • Zmiana druga – tu będzie ciekawiej – zmienia się dojście od Jakuszyc do “Kamieńczyka”!!!
   Weźcie mapy pod rękę i śledźcie z mapą to co będę pisał: 
   – nowy przebieg szlaku zielonego i trasy przejścia: od Jakuszyc, przy leśniczówce, w kierunku płd-wch, dobrą, szutrową drogą do punktu czerpania wody. Od tego punktu ścieżką idącą na wprost,która utrzymuje ten sam kierunek. Ścieżka ta od południa mija góry: Babiniec, Skalną Bramę i Owcze Skały oraz początkowy przebieg rzeki Kamiennej. 500 metrów przed starym zielonym szlakiem ścieżka skręca na wschód i przecina pod kątem prostym stary szlak zielony. Do tej krzyżówki nowa trasa przejścia przebiega po nowym zielonym szlaku. Na krzyżówce szlak skręca na płd-wsch i wraca na stary przebieg. Natomast trasa przejścia przez krzyżówkę przechodzi na wprost i starym torem saneczkowym schodzi do Kamieńczyka. Tak wygląda aktualna tegoroczna trasa. 
   Myślę, że to może być spore ułatwienie nawigacyjne, choć każda nowość będzie też problemem. 
   Prośba – nie zasypujcie nas mailami typu “dlaczego tak, a nie inaczej” – zmiany były poparte tak silnymi argumentami, że nie wymagały żadnej dyskusji z naszej strony, więc niech tak samo będzie i dla was 😉
 2. Są dwie zmiany – jedna kosmetyczna, druga trochę trudniejsza – będzie tematem krytyki i ciężkich dyskusji, ale z naszego punktu widzenia jedyna możliwa:
 3. Punkty Kontrolne: No więc trochę kosmetycznych zmian w tym temacie:
  • dodaliśmy punkt na przełęczy Karkonoskiej
  • dodaliśmy punkt na przełęczy Komarnickiej (jak w zeszłym roku)
  • dodaliśmy punkt na wyjściu trasy Przejścia z Goduszyna (koniec asfaltowej drogi)
  • usunęliśmy punkt w Wojcieszycach
  • dodaiśmy punkt na Zimnej Przełęczy (nad Piastowem) przy niebieskim szlaku
  • dodaliśmy na stałe punkt na Wysokim Kamieniu (jak w zeszłym roku)
  • punkt w Jakuszycach, na stałe przeniósł się na rejon masztu telekomunikacyjnego w rejonie dojścia zielonego szlaku do drogi krajowej nr 3 (jak w zeszłym roku)

  Nie ma zmiany w Punkcie Żywieniowym, czyli – jest on czynny od 8.30 do 16.00. Nie ma możliwości przewiezienia jedzenie szybszym lub wolniejszym uczestnikom na inne punkty, gdyż technicznie jest to niemożliwe do przeprowadzenia.

Przypomnę jeszcze, że punkty transportowe się nie zmieniają, ale dodam tylko, że punkt to punkt, a nie rejon najbliższych 10 km!! Nie mamy możliwości odbierać ewentualnych wycofujących się z dowolnego miejsca na trasie. Oczywiście wozimy, jak co roku, do Szklarsiej Poręby.

To tyle ze spraw technicznych i zmian. Wiem, że na forum zrobi się gorąco. Ale po to jest. Może nawet spowodujecie, że oprócz Lupusa, także i ja się włącze w wasze dyskusje, choć jak pewnie zostało już zauważone, nie jestem tam najbardziej aktywnym działaczem… 😉

Ale próbujcie, a może mnie wywołacie, hehe 🙂

Pozdrawiam, Maciejka!

Skip to content